belka gorna
Czwartek,   23 Czerwca 2011 Włoszczowska i Bujak mistrzyniami Polski na czas Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) obroniła tytuł mistrzyni kraju w jeździe indywidualnej na czas wygrywając wyścig elity kobiet podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które odbywają się w Złotoryi.

Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni kraju wywalczyła Eugenia Bujak (GK Zagłębie Sosnowiec) a medal brązowy Anna Harkowska (OKS Warmia i Mazury Olsztyn KALLISTO). Początkowo sędziowie zdecydowali, że medale zostaną przyznane oddzielnie w kategorii elita i kategorii poniżej 23 lat. Ostatecznie jednak orliczki sklasyfikowane zostały wspólnie z zawodniczkami elity.

W kategorii orliczek po złoto sięgnęła Eugenia Bujak (GK Zagłębie Sosnowiec). Druga była Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik) a na najniższym stopniu podium stanęła Paula Gorycka (CCC Polkowice).

Zawodniczki ścigały się na 18-kilometrowej trasie ze startem i metą na rynku w Złotoryi. Bardzo szybko prowadzenie objęła startująca jako trzecia Harkowska, która bardzo długo utrzymywała się na prowadzeniu. Lepszy czas udało się wykręcić dopiero Eugenii Bujak, która na trasę wyruszyła trzecia od końca. Bezkonkurencyjna w elicie okazała się jednak Włoszczowska, sięgając drugi rok z rzędu po złoto i koszulkę z orłem na piersi.

21-letnia Bujak zdobyła złoto wśród orliczek pokonując Pawłowską i Gorycką. Na stracie zawodów w kategorii kobiet stanęło 36 zawodniczek.