belka gorna
Poniedziałek,   15 Marca 2010 Mistrz świata pokonany w Polsce Dwa sukcesy Łukasza Bujko i porażka mistrza świata w keirinie Maximiliana Levy'ego to największe wydarzenia Grand Prix Polski w kolarstwie torowym.

Impreza odbyła się w piątek oraz sobotę w Pruszkowie i zgromadziła całą polską kadrę, a także gości z Niemiec, Grecji, Hiszpanii i kilku innych krajów. Świetnie spisał się Bujko, który był najlepszy w swojej koronnej konkurencji, czyli scratchu. Wcześniej wygrał Puchar Świata w tej specjalności. Na BGŻ Arena pokonał rywali także w wyścigu punktowym.

Krótsze dystanse zdominowali Niemcy. W sprincie najlepszy był Carsten Bergemann, w sprincie drużynowym Bergemann wraz z kolegami, a w keirinie Rene Enders, który pokonał na finiszu swojego rodaka Maximiliana Levy'ego. Ten ostatni rok temu właśnie w Pruszkowie zdobył tytuł mistrza świata.

Wśród pań cztery z pięciu konkurencji wygrały Niemki. Sprint i keirin padły łupem Kristiny Vogel. Na 500 metrów przegrała ona tylko z Miriam Welte. W scratchu najlepsza była Edyta Jasińska.

Zawody były etapem przygotowań do mistrzostw świata, które w dniach 24-28 marca odbędą się na Ballerup Super Arena w Kopenhadze.
Źródło:  "Przegląd Sportowy"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 430-34-00/01, fax: +48 (22) 430-34-50
szkolenie: (22) 430-34-03; księgowość: (22) 430-34-04
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl