25 Stycznia 2023

GRAND PRIX POLAND POLSKI W KOLARSTWIE TOROWYM - ZAPOWIEDŹ IMPREZY

GRAND PRIX POLAND POLSKI W KOLARSTWIE TOROWYM - ZAPOWIEDŹ IMPREZY

 GRAND PRIX POLSKI W KOLARSTWIE TOROWYM

ZAPOWIEDŹ IMPREZY

 

Już w najbliższy piątek, 27 stycznia 2023 roku, na pruszkowskim welodromie rozpocznie się międzynarodowa rywalizacja kolarzy torowych w ramach Grand Prix Poland pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W zawodach weźmie udział ponad stu zawodniczek i zawodników z Polski oraz m.in. Francji, Norwegii, Węgier, Ukrainy, Litwy, czy Laosu. Dla reprezentantów Polski jest to ostatni sprawdzian, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w kolarstwie torowym, pierwszą okazją do zdobycia kwalifikacji olimpijskich na Igrzyska w Paryżu w 2024 roku. Wstęp do Areny Pruszków dla kibiców jest bezpłatny!

 

 

W ramach Grand Prix Poland przewidziano konkurencje kobiet i mężczyzn w: wyścigu eliminacyjnym, wyścigu na dochodzenie, sprincie, keirinie, sprincie drużynowym, wyścigu punktowym, scratchu, omnium i madisonie.

 

Z orłem na piersi, kibice zobaczą m.in. Urszulę Łoś, dla której miniony sezon był jednym z najlepszych w karierze. Nasza olimpijka z Tokyo zdobyła w 2022 roku dwa medale Mistrzostw Europy w Monachium. Srebro w konkurencji keirin oraz brązowy medal wspólnie z koleżanką z Reprezentacji Polski Marleną Karwacką w sprincie drużynowym. Polki w sprincie drużynowym wystartują wspólnie również w Pruszkowie.  W składzie reprezentacji znalazły się: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak oraz Paulina Petri.

 

Wśród kandydatów do zwycięstwa w sprincie jest Mateusz Rudyk, którego największymi sukcesami są brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy indywidualnie w sprincie z roku 2019. W ubiegłym roku niewiele zabrakło do zdobycia kolejnego brązowego krążka. Ostatecznie na Mistrzostwach Świata w 2022 roku w Paryżu został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Głównym rywalem Rudyka, będzie kolega z reprezentacji, Rafał Sarnecki, który w ubiegłym tygodniu w litewskim Poniewieżu wygrał konkurencję keirin.    

 

Zawody w Arenie Pruszków, są ostatnią okazją dla polskich kibiców do dopingowania na żywo Kadry Narodowej, przed Mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 8 lutego 2023 roku w Szwajcarii. Jest to pierwsza okazja do zdobycia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

 

Grand Prix Polski rozpocznie się w piątek, 27 stycznia 2023 roku w Arenie Pruszków przy ul. Andrzeja 1.

Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie

https://pzkol.pl/kalendarz/1963,grand-prix-poland-uci-2.html