16 Kwietnia 2017

Maksel 0,095 sekundy od medalu

Krzysztof Maksel zajął czwarte miejsce w wyścigu na 1 kilometr ze startu zatrzymanego, podczas ostatniego dnia Mistrzostw Świata na torze - Hongkong 2017. Polacy kończą zatem zmagania z dwoma medalami.

Duże nadzieje medalowe wiązaliśmy ze startem Maksela. Jak pokazały kwalifikacje, nie były one na wyrost, gdyż Polak uzyskał drugi czas 1:00.611. W drugim swoim biegu nie był jednak w stanie pojechać aż tak szybko, a czas 1:01.143 dał czwarte miejsce. Wygrał Francuz Francois Pervis 1:00.714, przed ex aequo Czechem Tomasem Babkiem i Francuzem Quentinem Lafargue 1:01.048.

Ostatniego dnia rywalizacji startowała również Natalia Rutkowska, w wyścigu punktowym, gdzie zajęła 21. miejsce. Mistrzostwa zostały zamknięte Madisonem, gdzie Daniel Staniszewski z Alanem Banaszkiem zajęli 11. pozycję.

Reprezentacja Polski wraca z Hongkongu z dwoma medalami: złotem Adriana Teklinskiego w scratchu i brązem Wojciecha Pszczolarskiego w wyścigu punktowym.