20 Kwietnia 2017

Dominacja Polaków w rankingu UCI

Czterech polskich kolarzy torowych zajęło pierwsze miejsce w rankingu UCI na zakończenie sezonu 2016/17. Szymon Sajnok zwyciężył w omnium, Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym, Daniel Staniszewski w wyścigu na dochodzenie, zaś Adrian Tekliński w scratchu.

Ponadto w sprincie drużynowym Polska zajęła drugie miejsce, w sprincie indywidualnym Kamil Kuczyński był czwarty, a na 1 km Krzysztof Maksel piąty. W konkurencjach kobiet Justyna Kaczkowska uplasowała się na drugiej pozycji w wyścigu na dochodzenie, natomiast Daria Pikulik zajęła szóste miejsce w omnium.

W zakończonych w niedzielę w Hongkongu mistrzostwach świata, które były ostatnią dużą imprezą sezonu, Polacy zdobyli dwa medale: Tekliński - złoto w scratchu, a Pszczolarski - brąz w wyścigu punktowym.