05 Czerwca 2017

Vier-Bahnen-Tournee: Podium Zielińskiego i Sarneckiego

Vier-Bahnen-Tournee: Podium Zielińskiego i Sarneckiego

Kadra polskich sprinterów: Mateusz Lipa, Damian Zieliński, Rafał Sarnecki i Michał Lewandowski wzięli udział w trzydniowych zawodach torowych w Niemczech. Polacy zdobyli sporo punktów do rankingu UCI w szczególności Damian Zieliński i Rafał Sarnecki, którzy zajęli trzecie miejsce w sprincie.

W pierwszym dniu rywalizacji w Gäufelden - Oeschelbronn Rafał Sarnecki zaczął od dobrego trzeciego miejsca w sprincie. Niestety dzień później w Oberhausen uczestniczył w kraksie, podczas której złamał obojczyk i czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Damian Zieliński rozpoczął od ósmego miejsca w sprincie, dzień później był również ósmy w keirinie, aby trzeciego dnia rywalizacji w Dudenhofen stanąć na trzecim stopniu podium w sprincie.

Groźną kraksę miał również Michał Lewandowski, który szczepił się ze swoim rywalem i wypadł z toru na trybuny. Na szczęście nic poważnego się naszemu reprezentantowi nie stało i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. W Dudenhofen zakończył zmagania na dwunastej pozycji.

Cenne punkty zdobył również Mateusz Lipa, który był piąty w keirinie a w sprintach plasował się na dziewiątym i siódmym miejscu.