19 Czerwca 2017

Cottbuser-Sprintercup: Triumfy Kuczyńskiego i Lipy

Kamil Kuczyński w sprincie i Mateusz Lipa w wyścigu na 1 kilometr triumfowali w niemieckich zawodach Cottbuser-Sprintercup. Polacy stawali aż dziewięciokrotnie na podium.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji Kamil Kuczyński pokonał w finale sprintu utytułowanego Niemca Maximiliana Levy'ego. W drugim dniu najlepszy w samotnej walce z czasem na dystansie 1000 metrów był Mateusz Lipa, a trzeci czas uzyskał Michał Lewandowski.

Trzecie miejsce w keirinie uzyskał Patryk Rajkowski.

Dwukrotnie na podium stawała Julita Jagodzińska. Pierwszego dnia była trzecia w sprincie, a dzień później powtórzyła ten wynik w keirinie.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Daniel Rochna, który wygrał sprint juniorów, a w keirinie był drugi. W tej samej konkurencji na trzecim stopniu podium stanął Wojciech Urbański.

Pechowo zawody skończył Damian Zieliński, który złamał obojczyk.