27 Czerwca 2017

Szeroki skład na Tour de Pologne

Szeroki skład na Tour de Pologne

Wielkimi krokami zbliża się największy wyścig w Polsce. W 74. edycji Tour de Pologne wystartuje ekipa ORLEN CCC Polska, złożona z najlepszych polskich kolarzy jeżdżących w grupach kontynentalnych.

W tegorocznym Tour de Pologne będzie można zobaczyć siedmioosobowe składy. Wybór zawodników nie jest łatwy, szczególnie że nasz narodowy tour nakłada się częściowo na Mistrzostwa Europy w Danii. Ostateczny skład poznamy za 2-3 tygodnie, ale już dziś wiemy, kto znajduje w kręgu zainteresowania.

- Jeżdżę po wszystkich wyścigach i obserwuję zawodników. Wiem, że wielu z nich zasługuje na start, ale mamy tylko siedem miejsc i wybór nie jest łatwy. Na obecną chwilę widzę w roli lidera Marka Rutkiewicza i Pawła Cieślika. Bardzo dobrze w tym sezonie spisuje się Emanuel Piaskowy, co potwierdził również w krajowym czempionacie. Dobrą formę zasygnalizował również Kamil Gradek, a wśród pomocników widziałbym Adama Stachowiaka i Pawła Bernasa - powiedział Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek.

Oprócz wymienionej szóstki, w szerokim składzie znajdują się: Kamil Zieliński, Karol Domagalski czy Paweł Franczak. Prezes PZKol nie zamyka jednak przed nikim drzwi. - Nie chcemy się ograniczać do konkretnych 8 czy 10 nazwisk. Jeżeli ktoś w najbliższych startach błyśnie formą, to nie widzę przeszkód, aby znalazł się w kadrze. Musimy wystawić silny i zgrany zespół dlatego z oficjalną decyzją jeszcze się wstrzymujemy.

74. Tour de Pologne wyruszy 29 lipca z Krakowa, aby po 1144 kilometrach zakończyć rywalizację w Bukowinie Tatrzańskiej.