25 Sierpnia 2017

Torowe MŚJ: Prokopyszyn 6. w wyścigu punktowym

Za polskimi torowcami trzeci dzień mistrzostw świata juniorów. Nasi reprezentanci aktywnie rywalizowali w swoich wyścigach, zajmując wysokie lokaty w omnium kobiet i wyścigu punktowym mężczyzn.

W piątek na welodromie we włoskim Montichiari rozdane zostały medale w omnium i sprincie kobiet oraz wyścigach punktowym i na dochodzenie mężczyzn.

Najlepszy wynik dla biało-czerwonych wykręcił dziś Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra/SMS Świdnica), który zajął 6. miejsce w wyścigu punktowym. Po złoto sięgnął tu Ukrainiec Oleg Kanaka, srebro wywalczył Rosjanin Ivan Gerasimov, a brąz Irlandczyk Jb Murphy. W wyścigu na dochodzenie, w którym Mateusz Kostański odpadł w kwalifikacjach zajmując 24. miejsce, triumfował Duńczyk Johan Price-Pejtersen przed Irlandczykiem Xeno Youngiem i Rosjaninem Levem Gonovem.

W omnium juniorek z kolei walczyła dziś Marta Jaskulska (BMC Nowatex Ziemia Darłowska). Spośród czterech konkurencji zaliczanych do torowego wieloboju - scratchu, wyścigu eliminacyjnego, wyścigu punktowego i wyścigu tempo - Polka najlepiej wypadła w tym ostatnim, zajmując 4. lokatę. W klasyfikacji generalnej omnium Jaskulska ostatecznie zajęła jednak 8. miejsce. Tu medale trafiły do Włoszki Letizia Paternoster, Kanadyjki Maggie Coles-Lyster i Holenderki Mylene De Zoete.

W sprincie najlepsza okazała się Francuzka Mathilde Gros, pokonując Brytyjkę Lauren Bate-Lowe i Niemkę Leę-Sophie Friedrich. Paulina Petri (KS Społem Łódź/SMS Żyrardów) i Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów) zakończyły rywalizację w tej konkurencji na 1/8 finału. Z kolei do 1/4 finału sprintu męskiego awansował dziś Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń/SMS Żyrardów), który jutro walczyć będzie o ścisły finał.

W sobotę, poza męskim sprintem, juniorzy i juniorki walczyć będą także o medale w omnium (M) oraz wyścigu indywidualnym na dochodzenie, madisonie i jeździe na czas na 500m (K).