02 Września 2017

Aurela Nerlo wygrywa czasówkę w Koźminku

W sobotę i niedzielę w Koźminku rozgrywana jest finałowa runda Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W pierwszym dniu kolarski i kolarze tradycyjnie walczyli w czasówkach, a dystanse jakie mieli do pokonania wynosiły od 5 do 11 kilometrów, w zależności od kategorii.

Wyniki PP w Koźminku

W rywalizacji kobiet (elita+U23) triumfowała Aurela Nerlo (MAT Atom Dweloper), pokonując o 4 sekundy Edytę Jasińską (TKK Pacific Nestle Fintess) i o 7 swoją koleżankę z ekipy Monikę Brzeźną. Nerlo stanęła również na najwyższym stopniu podium w orliczkach, a obok niej dekorowane były Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin Team Corratec) i Marta Lach (także MAT Atom), tracąc odpowiednio 40 i 45 sekund.

W wyścigu juniorek najlepsza była Wiktoria Polak (KTK Kalisz) wyprzedzając duet z UKS Koźminianka Koźminek - o 5 sekund Aleksandrę Trzebińską i o nieco ponad minutę Klaudię Bielawską. Z kolei ich klubowy kolega wygrał wśród juniorów, zyskując 50 sekund nad Szymonem Drobnym (WLKS Krakus BBC Czaja) i 1'04 nad kolegą z Koźminka, Wiktorem Richterem.

Najlepszą juniorką młodszą została Zuzanna Olejniczak (KKS Gostyń), za którą sklasyfikowane zostały Julia Kowalska (KTK Kalisz) i Julia Rusnarczyk (WLKS Krakus BBC Czaja), tracąc 3 i 10 sekund. Zawodnik Gostynia wygrał także w juniorach młodszych - Kacper Majewski pokonał tam o 25 sekund Dawida Kuderczaka (KLTC Konin) i o 29 sekund Jakuba Byczkowskiego (UKS Moto AGBUD Stelweld).

Młodziczką dnia została Anna Długaś (KTK Kalisz) wykręcając zaledwie 1 sekundę mniejszy czas niż Natalia Nawrocka (UKS Koźminianka Koźminek). 9 sekund straciła trzecia na kresce Roksana Pasterniak (UKS Zefir Wola Droszewska). W młodzikach najszybszy był Julian Kot (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), osiągając 3 sekundy przewagi nad Łukaszem Rykowskim (KKS Ciechanów) i 16 sekund nad Dominikiem Wyrzykowskim (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy).

Wśród żakiń wygrała Kornelia Braun (KTC Kołobrzeg), zyskując 26 sekund nad Otylia Zagórską (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) i 39 nad Oliwią Sapałą (Fundacja KK Agnieszki Skalniak). W żakach wygrał Kamil Kordalski (GK Piast Szczecin) z przewagą 8 sekund nad Piotrem Kijem (UKS Zefid Wola Droszewska) i 14 nad Łukaszem Nowakiem (UKKS Imielin Team Corratec).

W niedzielę rozegrane zostaną wyścig wspólne, które ostatecznie zakończą tegoroczny cykl Pucharu Polski.