03 Września 2017

10 medali polskich kolarzy na MŚ w para-kolarstwie!

Wielki worek medali przywieźli nasi reprezentanci z szosowych mistrzostw świata w para-kolarstwie, jakie w ostatnich dniach rozegrane zostały w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu.

W sumie 10 medali zdobyli polscy kolarze i kolarki w Pietermaritzburgu - 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Dobrą passę biało-czerwonych rozpoczęli w czwartek Rafał Wilk i Krystian Giera, którzy zdobyli srebro i brąz w jeździe na czas kat. H4. 10. lokatę w tej kategorii wywalczył zaś Arkadiusz Skrzypiński.

Następnego dnia rozegrana została pozostała część czasówek. W kat. H3 srebro wywalczyła Renata Kałuża, a mistrzynią świata w kat. C5 została Anna Harkowska. Do rywalizacji w jeździe na czas przystąpiły także tandemy, w których Polacy od lat znakomicie wypadają. Nie inaczej było tym razem - brązowymi medalistkami w kat. B zostały mistrzynie Polski Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław, a wśród mężczyzn (kat. B) równych sobie nie mieli Marcin Polak i Michał Ładosz, broniąc tęczowych koszulek. Ten sam wyścig na 6. pozycji ukończyli Przemysław Wegner i Artur Korc.

W sobotę po swój drugi medal na tych mistrzostwach świata sięgnęła Renata Kałuża, która w porannym wyścigu ze startu wspólnego (gr. H3) zajęła 3. miejsce. Drugi srebrny krążek zgarnął tego dnia także Rafał Wilk (kat. H4), a w tym samym wyścigu 5. miejsce zajął Krystian Giera, a 8. Arkadiusz Skrzypiński.

Podczas ostatniego dnia światowego czempionatu w para-kolarstwie blisko podium była Anna Harkowska, jednak musiała ona uznać wyższość rywalek w wyścigu wspólnym kat. C5 i ostatecznie zajęła 4. pozycję. Ostatnie dwa medale do polskiego worka wrzucili jednak Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław oraz Marcin Polak i Michał Ładosz, którzy zdobyli w wyścigach wspólnych tandemów srebro i brąz. Druga z męskich dwójek, Przemysław Wegner i Artur Korc, sklasyfikowani zostali tuż za podium.