22 Września 2017

Szosowe MŚ: Marta Jaskulska 18. w wyścigu juniorek

Szosowe MŚ: Marta Jaskulska 18. w wyścigu juniorek

Na 18. miejscu zakończyła Marta Jaskulska piątkowy wyścig wspólny juniorek rozegrany w ramach trwających w norweskim Bergen szosowych mistrzostw świata. Triumfowała, podobnie jak w czasówce, Włoszka Elena Pirrone.

Wyniki szosowych Mistrzostw Świata 2017

O pierwszy komplet medali mistrzostw świata w wyścigach wspólnych rywalizowały w piątek juniorki, które musiały zmierzyć się z liczącą 76 kilometrów trasą. Na dystans składały się cztery rundy, a zawodniczki za każdym razem zmagały się z podjazdem pod Salmon Hill (dł. 1,5km; śr. 6,4%). Polskę w wyścigu reprezentowały  Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Joanna Golec (UKS Mróz Jedynka Kórnik), Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) oraz Oliwia Majewska (UKS Copernicus-SMS Toruń).

Dedycująca dla losów rywalizacji okazała się 17-osobowa akcja, do której niestety nie załapała się żadna z Polek.  Nie brakowało w tym odjeździe natomiast świeżo upieczonej mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas, Włoszki Eleny Pirrone, która na 20 kilometrów przed metą zdecydowała się na samotną akcję, która zapewniła jej sukces także w wyścigu wspólnym. Srebro wywalczyła Dunka Emma Norsgaard Jorgensen, a brąz Włoszka Letizia Paternoster.

Najlepszą z polskichjuniorek okazała się Jaskulska, zajmując 18. pozycję. 56. była Kumięga, 60. Golec, a 78. Majewska.