02 Października 2017

Mistrzostwa Polski dwójek i drużyn za nami

Mistrzostwa Polski dwójek i drużyn za nami

W miniony weekend w Godzieszach Wielkich rozegrane zostały szosowe mistrzostw Polski w jeździe na czas par i drużyn. Rywalizacja zdominowana została przez zespoły MAT Atom Deweloper oraz CCC Sprandi Polkowice.

Wyniki

Piątkowa rywalizacja dwójek

Rywalizacja o medale podzielona została na dwa dni - piątek i niedzielę. W pierwszej kolejności rozegrane zostały wyścigi dwójek, które rywalizowały na dystansach od 14 do 29 kilometrów, w zależności od kategorii. 

Wśród juniorek młodszych (14km) najlepsze okazały się Martina Stecka i Julia Rusnarczyk z WLKS Krakus BBC Czaja, pokonując Brygidę Piersiak i Zuzannę Flis z KKS Azalia Brzóza Królewska oraz Nikolę Seremak i Nikolę Wielowską z LUKS JF Duet Goleniów. Wśród juniorów młodszych (20km) wygrali zaś Kacper Majewskiz  Tobiaszem Zarembą z KKS Gostyń, którzy wyprzedzili Konrada Trzęsowskiego i Adama Długasia z KTK Kalisz oraz Radosława Frątczaka i Michała Gałkę z UKS Copernicus-SMS Toruń.

Rywalizacja juniorek (20km)  zakończyła się sukcesem duetu Marta Jaskulska-Aleksandra Kowalska z BCM Nowatex Ziemia Darłowska, za którymi uplasowały się Wiktoria Polak i Julia Kowalska (KTK Kalisz) oraz Joanna Golec i Natalia Szymczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Wśród chłopadków z tej samej kategorii wiekowej, rywalizujących na 29 kilometrach, po złoto sięgnęłi Wiktor Richter i Damian Papierski z UKS Koźminianka Koźminek. Obok nich na podium stanęłi zaś Piotr Klimkowski i Dawid Migas (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) oraz Kacper Walkowiak i Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus-SMS Toruń).

Zarówno w orliczkach, jak i kobietach (open; 29km)) złote spod Kalisza wróciły do domu Aurela Nerlo z Martą Lach z MAT Atom Deweloper. W kategorii młodzieżowej duet pokonal Nikolę Różyńską i Karolinę Lipiejko z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz oraz swoje klubowe koleżanki - Patrycję Lorkowską i Łucję Pietrzak. Na podium klasyfikacji open obok Aureli i Marty stanęły z kolei Monika Brzeźna i Ewelina Szybiak - również MAT Atom - oraz Karolina Karasiewicz i Katarzyna Brewińska z TKK Pacific Nestle Ftiness Toruń.

Wyścig w kategorii orlików (29km) wygrali Alan Banaszek w duecie z Piotrm Brożyną z CCC Sprandi Polkowice, wyprzezając klubowych kolegów - Kamila Małeckiego i Michała Palutę. 3. loaktę wywalczyli Mikołaj Gutek i Stanisław Aniołkowski z Team Hurom. Z kolei w klasyfikacji mężczyzn open Alan z Piotrem zajęli 3. miejsce, ustępując miejsca na najwyższym stopniu podium  kolegom z pomarańczowego teamu Łukaszowi Owsianowi i Maciejowi Paterskiemu. Po srebro sięgnął jeszcze jeden z duetów CCC - Mateusz Taciak i Patryk Stosz.

Niedzielne zmagania drużyn

Po dniu odpoczynku kolarki i kolarze powrócili do rywalizacji w nidzielę. Pogoda dopisywała, bo pomimo początku października przyszło im ścigać się w słonecznej i bezwietrznej autrze. W rywalizacji juniorek młodszych najlepsze okazały się wychowanki WLKS Krakus BBC Czaja, pokonując rywalki z MLKS Wieluń i Azalii Brzozy Królewskiej. Wśród juniorów młodszych triumfowali zaś zawodnicy UKS Copernicus - SMS Toruń, wyprzedzając KKS Gostyń i KTK Kalisz.

W kategorii juniorek triumfowały dziewczyny z KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska, za którymi uplasowały się reprezentantki UKS Mróz Jedynka Kórnik i ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wśród juniorów pierwsze miejsce zajęli kolarze TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, pokonując UKS Koźminiankę Koźminek i UKS Copernicus.

Zmagania orliczek zakończyłī się sukcesem dziewczyn z MAT Atom Deweloper, które zdominowały również rywalizację w elicie kobiet, zdobywając tam złoto i brąz. W kategorii U23 srebro wywalczyły zawodniczki z Kórnika, a brąz trafił do Grudziądza. Srebro w elicie zdobyły zaś "fitnesski" z Torunia.

Równych sobie w orlikach i elicie mężczyzn nie mieli dziś, podobnie jak w piątek podczas rywalizacji dwójek, kolarze z CCC Sprandi Polkowice. W rywalizacji młodzieżowców pokonali oni kolarzy z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i KS Pogoń Mostostal Poławy, a w elicie zajęli dwa pierwsze miejsca. Podium dopełnili tam Tarnovianie.