05 Października 2017

Torowe MP: Pierwsze medale rozdane

Torowe MP: Pierwsze medale rozdane

W czwartkowe popołudnie na pruszkowskim welodromie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym, które potrwają do niedzieli.

Wyniki

W pierwszym dniu torowych mistrzostw Polski o medale rywalizowano w trzech konkurencjach - wyścigu drużynowym  4km na dochodzenie, sprincie drużynowym oraz wyścigu punktowym.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie po wyrównanej walce zwyciężcyli zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, jadący w składzie: Tobiasz Pawlak, Mikołaj Sójka, Adrian Mrówka i Marcin Karbowy, którzy w rywalizacji pewnie pokonali kolarzy GKS Cartusia. Kartuski klub reprezntowali z kolei Adrian Kaiser, Damian Sławek, Artur Sowiński i Kacper Wiszniewski. Miejsca na podium w Pruszkowie dopełnili Daniel Staniszewski, Patryk Soliński, Przemysław Kuświk, Patryk Górecki, Piotr Pękala i Bartłomiej Zabłocki z KS Pogoń Mostostal Puławy, którzy w drugim z finałowych biegów pokonali ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

W wyścigu drużyn kobiecej elity złoto wywaczyły Nikol Płosaj, Viktoria Żegleń, Monika Garczewska, Joanna Golec, Karolina Przybylak i Natalia Szymczak z UKS Mróz Jedynka Kórnik. W decydującym biegu pobiły one zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness, jadące w składzie: Karolina Karasiewicz, Katarzna Brewińska, Karolina Perekitko i Karolina Kumięga. Brąz wywalczyły z kolei Karolina Pizoń, Karolina Lipiejko, Ewa Fajkowska i Nikola Różyńska z grudziądzkiego ALKS.

W spricie drużyn męskich najlepsi okazali się w czwartkowe popołudnie kolarze z KG Piast Szczenin (Damian Zieliński, Maciej Bielecki, Mateusz Miłek i Kamil Kuczyński), wyprzedzając czwórkę z Grudziądza (Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Lipa) oraz skład GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki (Mateusz Pomaski, Daniel Król i Bartosz Kucharski).

W tej samej konkurencji, wśród kobiet, triumfowały Aleksandra Tołomanow z Urszulą Łoś z Grudziądza, pokonując swoje klubowe koleżanki - Ewę Fajkowską z Nikolą Różyską oraz Karolinę Pizoń z Karoliną Lipiejko.

Swój pierwszy start mieli dziś również juniorzy młodsi, walczący w wyścigu punktowym. Tu znakomicie spisał się Dawid Pluta (UKS Koźinianka), stając na najwyższym stopniu podium. Tytuł wicemistrza Polski wywalczył Radosław Lewandowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), a drugim wicemistrzem kraju został Dawid Kuderczak (KLTC Konin).

Pośród juniorek młodszych, które również ścigały się o medale w wyścigu punktowym, najlepiej wypadła Sylwia Kulczyk z grudziądzkiego klubu, obok której na podium stanęły Zofia Picz (UKS Mróz Jedynka Kórnik) i Zuzanna Sierhej (NOSiR BDC).