06 Października 2017

Torowe MP: Piątkowa rywalizacja pełna emocji

Torowe MP: Piątkowa rywalizacja pełna emocji

W piątek kolarki i kolarze rywalizowali na pruszkowskim welodromie o kolejne medale torowych mistrzostw Polski. Zobaczmy, jak im poszło i komu udało się stanąć na podium.

Wyniki

W drugim dniu trwania mistrzostw Polski w kolarstwie torowym rozegrane zostały sprinty indywidualnej elity kobiet i mężczyzn, scratch elity kobiet i mężczyzn oraz juniorów i juniorek młodszych, wyścigi na 500 metrów juniorów i juniorek młodszych oraz wyścigi indywidualne na dochodzenie na 3km w elicie kobiet oraz na 4km w elicie mężczyzn.

W rywalizacji kobiet na 3km znakomicie spisała się Justyna Kaczkowska z UKKS Imielin Team, wyprzedzając Katarzynę Pawłowską z Boles Dolmans oraz Łucję Pierzak z MAT Atom Deweloper.  Z kolei wśród mężczyzn, którzy na dochodzenie pokonywali o 1000m więcej, triumfował ostatecznie Daniel Staniszewski z KS Pogoń Mostostal Puławy, pokonując w finałowym biegu Bartosza Rudyka z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Miejsca na podium dopełnił zaś Szymon Krawczyk z Voster Uniwheels Team.

Wyścig na 500m juniorek młodszych zakończył się zwycięstwem Zofii Picz z UKS Mróz Jedyna Kórnik, która o niespełna sekundę pokoała Olgę Wankiewicz z UKS Copernicus-SMS Toruń. Trzecia w tej konkurencji była za to Sylwia Kulczyk z Grudziądza. Z kolei w zmaganiach juniorów młodszych w tej samej konkurencji wygrał Michał Gałka z Copernicusa, pokonując o 'błysk szprychy" Mateusza Sztraucha z KLTC Konin. Trzeci był przecinający kreskę ułamki sekundy później Robert Rzepka z Imielina.

Niemniej zacięta była rywalizacja juniorów młodszych w scratchu. W eliminachach tylko Maciej Belniak z ALKS Grudziądz i Mateusz Janiak z KTK Kalisz zdołali nadrobić okrążenie, jednak w finałowym wyścigu nie poszło im już tak dobrze. Po tytuł mistrza Polski w tej konkurencji sięgnął Szymon Potasznik z UKS Koźmianianka, pokonując Roberta Rzepkę z Imielina i Wiktora Sasina z LUKS Dwójka Danielo Sportswear Stryków. W kategorii juniorek młodszych w scratchu po swój drugi złoty medal sięgnęła za to Zofia Picz, obok której na podium tym razem stanęły Nikola Seremak (KS Duet Goleniów) i srebrna z 500m Olga Wankiewicz.

W scratchu elity kobiet zwycięstwo na swoim koncie zapisała dziś Marta Jaskulska z KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska, która metę przekroczyła przed Justyną Kaczkowską i Katarzyna Pawłowską, które stały już wcześniej na podium w wyścigu na dochodzenie. Najwięcje emocji dotarczył jednak scratch męskiej elity, w której wielu próbowało sięgnąć po cenny medal. Ostatecznie Biało-czerwoną koszulkę dla mistrza kraju w tej specjalności wywalczył Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto), pokonując Wojciecha Pszczolarskiego (SKC Tufo Prostejov) i Tobiasza Pawlaka (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Ostatnimi dwoma rozegranymi w piątek wyścigami były sprinty indywidualne. W elicie kobiet najlepsza okazała się w tej konkurencji Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), zaś srebro i brąz zdobyły odpowiednio Marlena Karwacka z Darłowa i Urszula Łoś z Grudziądza. W elicie mężczyzn triumfował natomiast Mateusz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) przed Damianem Zielińskim (GK Piast Szczenin) i swoim klubowym kolegą z Grudziądza, Rafałem Sarneckim.