07 Października 2017

Torowe MP: Poznaliśmy kolejnych mistrzów

Torowe MP: Poznaliśmy kolejnych mistrzów

W sobotę na welodromie w Pruszkowie kontynuowana była rywalizacja o medale i biało-czerwone koszulki mistrzów Polski w kolarstwie torowym. Kto dziś wypadł najlepiej? Sprawdźmy.

Wyniki

Sobotnia rywalizacja podzielona była na sesję przedpołudniową i popołudniową. Od rana rozgrywane były wyścigi eliminacyjne, keirin (obie w kategoriach elity kobiet i mężczyzn) oraz madison juniorów młodszych. Z kolei popołudniu na kolarzy czekały medale w wyścigach punktowych elity kobiet i mężczyzn.

Zmagania dwójek juniorskich w madisonie zakończyły się sukcesem Radosława Lewandowskiego i Jakuba Krzysztofiaka z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, obok których na podium stanęłi Konrad Trzęsowski i Adam Długaś z KTK Kalisz oraz Dawid Wiśniewski i Kacper Simiński z KS Społem Ulisse Central Łódź. Był to jedyny dziś finał młodszych kategorii wiekowych.

 

Elita rozpoczęła dziś za to zmagania od keirinu, gdzie wśród kobiet tytuł mistrzni kraju wywalczyła Julita Jagodzińska z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, która pokonała Marlenę Karwacką z BCM Nowatex Ziemia Darłowska i Karolinę Pizoń z ALKS Grudziądz. Zawodnicy z Grudziąca zdominowali za to rywalizację w męskim keirinie, gdzie triumfował Mateusz Lipa przed Krzysztofem Makselem. Podium dopełnił Kamian Zieliński z GK Piast Szczecin.

W wyścigu eliminacyjnym kobiecej elity najskuteczniejsza dziś była z kolei Wiktoria Pikulik z Ziemii Darłowskiej, odnosząc zwycięstwo nad Nikol Płosaj z UKS Mróz Jedynka Kórnik i swoją siostrą, Darią Pikulik (Cervelo-Bigla). W rywalizacji męskiej elity w tej konkurnecji złoto wywalczył zawodnik Voster Uniwheels Team, Szymon Krawczyk, wyprzedzając Alana Banaszka z CCC Sprandi Polkowice i Szymona Sajnoka z Attaque Team Gusto.

W popołudniowej sesji rozegrano dziś jedynie wyścigi punktowe. W kobiecej elicie z mocnej strony pokazywały się Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness i Nikol Płosaj z Jedynki Kórnik, jednak nie zdołały one zdobyć wystarczającej ilości punktów, by wskoczyć na podium. Medale trafiły ostatecznie do Darii Pikulik, Katarzyny Pawłowskiej (Boels Dolmans) i Moniki Garczewskiej (UKS Mróz Jedynka Kórnik). 

Pierwszą kwalifikację wyścigu punktowego mężczyzn wygrał Daniel Staniszewski z KS Pogoń Mostostal Pulawy, zaś drugą Bartosz Rudyk z ALKS Grudziądz.  Nie okazali się oni jednak tak skuteczni w finałowej rozgrywce, gdzie najmocniejszym zawodnikiem okazał się Szymon Sajnok, który sięgnął po złoto. Srebro trafiło do Szymona Krawczyka, a brąz do Alana Banaszka.