08 Października 2017

ORLEN Puchar Polski: Kalembkiewicz i Mikler na otwarcie

ORLEN Puchar Polski: Kalembkiewicz i Mikler na otwarcie

Inauguracyjna edycja ORLEN Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym odbyła się w Lublinie, gdzie triumfowali m.in. Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin). 

Wyniki

Lubelska "Godzina w Piekle" była pierwszą odsłoną tegorocznego cyklu Pucharu Polski w przełajach, których sponsorem tytularnym jest w tym roku ORLEN. Kolarki i kolarze rywalizowali tradycyjnie na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim na typowo przełajowej trasie  - nie zabrakło więc piasku, błota i technicznych elementów. Długośc jednej rundy wynosiła 2700m.

W najmłodszej kategorii wiekowej, w żakach, wygrał Leon Łodej z ZKS Stal Rzeszów, zaś najlepszym młodzikiem został Bartosz Oleksiak z MGLKS Błękitni Paula-Trans w Koziegłowach. Rywalizację młodziczek sukcesem zakończyła Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska.

Wśród juniorów młodszych po zwycięstwo sięgnął Szymon Pomian (UKS "Wygoda" Białystok), a wśród dziewczyn z tej samej kategorii wiekowej pierwsza była Zuzanna Flis z Brzózy Królewskiej. 

Rywalizacja kobiet (open elita+U23) przegiebła w skromnym, pięcioosobowym gronie. Pośród rywalizujących zawodniczek najlepsza była Kinga Kalembkiewicz z Azalii, pokonując Barbarę Borowiecką (Szczepan Bike) i klubową koleżankę Brygidę Piersiak. 

W wyścigu open mężczyzn (elita+U23+junior) triumfował dziś Bartosz Mikler z Victorii Jarocin, obok którego na podium stanęłi Grzegorz Grabarek (Stowarzyszenie KS 64-Sto Leszno) i Wojciech Ceniuch (Piast Szczecin), który został jednocześnie najlepszym orlikiem. Najwyżej sklasyfikowanym juniorem był za to sklasyfikowany na 5. miejsc Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).