20 Października 2017

Torowe ME: Kaczkowska srebrna w wyścigu na dochodzenie

Justyna Kaczkowska w indywidualnym wyścigu na dochodzenie sięgnęła w piątkowy wieczór po srebrny medal torowych mistrzostw Europy, które odbywają się na welodromie w Berlinie.

Wyniki

Za nami kolejny, niezwykle emocjonujący dzień mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Nasze kolarki i kolarze nie oszczędzali się dziś, notując znakomite wyniki. Najlepszym z nich było bez wątpienia wywalczenie drugiego miejsca i srebrnego medalu przez Justynę Kaczkowską, która świetnie zaprezentowała się w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Zawodniczka UKKS Imielin Team w finałowej rozgrywce uległa Brytyjce Katie Archibald.

Blisko podium był dziś także Szymon Sajnok, który startował w torowym wieloboju czyli omnium. W scratchu i wyścigu tempo zajął kolejno 10. i 5. miejsce, a podczas wyścigu eliminacyjnego nie dał rywalom szans, sięgając po zwycięstwo. Dzięki temu do ostatniego z czterech wyścigów - punktowego - startował z pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej. Niestety, mimo ambicji i walki, nie zdołał on obronić pozycji na podium - zabrakło mu zaledwie kilku punktów, by sięgnąć po brąz, a rywalizację zakończył ostatecznie na 4. pozycji.

Sporo emocji dostarczyli nam dziś również nasi sprinterzy - Kamil Kuczyński i Mateusz Rudyk. Ten drugi walczył o awans do strefy medalowej ze wszystkich sił i dopiero w trzecim wyścigu 1/4 finału musiał ostatecznie uznać wyższość mistrza świata Denisa Dmitrieva. Ostatecznie Rudyk zajął w rywalizacji 6, a Kuczyński 13. miejsce.

Choć podium wyścigu kobiet na 500m ze startu zatrzymanego było poza zasięgiem Urszuli Łoś, to i tak może być ona zadowolona ze swojego występu. Wynikiem 34.886 ustanowiła ona nowy rekord Polski w tej konkurencji. W Berlinie wystarczyło to jednak tylko do zajęcia 9. miejsce. 11. była zaś Aleksandra Tołomanow.

Z niedosytem z toru zjechali w piątek natomiast Szymon Krawczyk i Daria Pikulik. Szymon, który dość wcześniej odpadł z rywalizacji w wyścigu eliminacyjnym, zajął w nim 8. miejsce, zaś startująca w wyścigu punktowym Pikulik, pomimo dobrego początku, nie zdołała ukończyć rywalizacji.