12 Listopada 2017

MŚ Urban: Marta Turoboś 4. w eliminatorze

W ostatnich dniach w odległej prowincji Chengdu w Chinach rozgrywane były mistrzostwa świata w tzw. kolarstwie miejskim, pod którą kryły się takie konkurencje jak BMX, trial i eliminator (XCE). W Azji Polskę reprezentowało troje zawodników.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Karol Serwin z KM Champion Świdnik, który jest 15-krotnymi mistrzem Polski w trialu rowerowym. W piątkowym półfinale kategorii ME20 zajął on 13. miejsce, co nie dawało mu wejścia do ścisłego finału zaplanowanego na sobotę.

Z kolei w niedzielę rozegrane zostały zarówno kwalifikacje, jak i finały w eliminatorze. W elicie kobiet reprezentowała nas mistrzyni kraju Marta Turoboś z Hurom Sławno Kellys Team, zaś w męskiej elicie walczył mistrz Polski Łukasz Szymczu z KKW Superior Wałbrzych.

Szymczuk okazał się mieć mniej szczęścia, bowiem swoją rywalizację zaończył na etapie kwalifikacji do finału i ostatecznie zajął 15. miejsce. O wiele lepiej spisała się Turoboś, która po pewnym awansie do finału została w nim czwartą zawodniczką świata w tej konkurencji. Tuż za podium, ale i wciąż bardzo wysoko.