12 Listopada 2017

PŚ w Manchesterze: Brąz Pszczolarskiego i Staniszewskiego

PŚ w Manchesterze: Brąz Pszczolarskiego i Staniszewskiego

Druga seria torowego Pucharu Świata, rozgrywana w brytyjskim Manchesterze, już za kolarzami. W ostatnim dniu nasi torowcy dostarczyli nam niemałych emocji, a na koniec Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski sięgnęli po brązowe medale w madisonie.

Wyniki

W czterech konkurencjach rywalizowali bialo-czerwoni w ostatnim dniu Pucharu Świata. Pierwszą z nich był sprint indywidualny kobiet, w którym walczyły Julita Jagodzińska i Urszula Łoś. Nasze dziewczyny zdołały jednak dotrzeć tylko do 1/16 finału, w którym obie przegrały swoje biegi i zakończyły udział w rywalizacji.

Do rywali brakowało dziś sporo także Mateuszowi Lipie, który nie zdołał wyjść z kwalifikacji do jazdy na czas na 1km. Ostatecznie zajął on 19. pozycję.

Z dobrej strony pokazał się za to Patryk Rajkowski, stając do walki w keirinie. Polak awansował w kwalifikacjach od razu do 2. rundy, gdzie walczył o wejście do ścisłego finału. Finiszując na 3. miejscu miał już zapewniony awans, jednak sędziowie dopuścili sie "niebezpiecznej jazdy" ze strony naszego reprezentanta, za co został relegowany na ostatnie miejsce w swoim biegu i tym samym trafił to tzw. małego finału, gdzie walczono o miejsca 7-12. Patryk skończył jako 11.

Największe emocje związane dziś jednak były z występem Wojciecha Pszczolarskiego i Daniela Staniszewskiego w męskim madisonie. W tej niezwykle widowiskowej konkurencji Polacy jechali znakomicie - sięgali po punkty na "tłustych" okrążeniach, a dzięki nadrobieniu okrążenia nad rywalami wysunęłi się na prowdzenie. Później niestety nie zdołali zatrzymać uciekających rywali z Danii i Francji, spadając przez to na trzecie miejsce, niemniej jednak wyścig zakończyli z brązowymi medalami.