04 Grudnia 2017

PŚ w Milton: Dobra jazda Staniszewskiego w omnium

Końca dobiega trzecia runda torowego Pucharu Świata rozgrywana na welodromie w kanadyjskim Milton.

Wyniki

W ostatnim dniu torowego Pucharu Świata biało-czerwoni rywalizowali w czterech konkurencjach. Pierwszą z nich był sprint indywidalny mężczyzn, w którym w szranki stanęli Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk. Do 1/16 finału przeszli obaj jednak tam swój bieg z Nowozelandczykiem Samem Websterem przegrał Rajkowski, odpadając z dalszej rywalizacji. Z kolei Rudyk, który w dwóch poprzednich odsłonach PŚ sięgał po srebrne medale, tym razem nie zdołał dojść do ścisłego finału. W 1/4 dwukrotnie uległ Holendrowi Jeffrey'owi Hooglandowi, kończąc swój udział w rywalizacji.

Nie powiodło się dziś także Julicie Jagodzińskiej, która startowała w kobiecym keirinie. Polka odpadła na etapie repasaży pierwszej rundy.

Do rywalizacji w torowym omnium, na który składają się wyścigi scratch, tempo, eliminacyjny i punktowy, przystąpił z kolei Daniel Staniszewski. Od początku szło mu nieźle - zajął odpowiednio  8. i 5. miejsce w pierwszych dwóch wyścigch i na półmetku zmagań zajmował 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po eliminatorze, w którym byl 7., spadł o jedną pozycję w dół, jednak stratę nadrobił podczas wyścigu punktowego i ostatecznie omnium zakończył na dobrym, 5. miejscu.

Ostatnim z wyścigów, w jakim można było zobaczyć biało-czerwonych na torze w Milton, był madison kobiet, w którym rywalizowały siostry Wiktoria i Daria Pikulik. Dziewczyny po aktywnej jeździe sklasyfikowane zostały na 8. miejscu.