21 Stycznia 2018

Torowy PŚ: Szymon Sajnok ze srebrem w omnium

Po srebrny medal w omnium sięgnął Szymon Sajnok w ostatnim dniu finałowej rundy torowego Pucharu Świata, rozgrywanej w białoruskim Mińsku.

Wyniki

Torowy Puchar Świata 2017/2018 dobiegł końca. W niedzielę rozegrane zostały ostatnie wyścigi w piątek, finałowej rundzie. Nasza reprezentacja dostarczyła nam wiele emocji i radości. Najlepiej spośród biało-czerwonych wypadł dziś Szymon Sajnok, który rywalizował w omnium, czyli torowym wieloboju, na który składają się wyścigi scratch, tempo, eliminacyjny i punktowy. Spisywał się znakomicie podczas każdego ze startów, zajmując kolejno dwa drugie i jedno pierwsze miejsce. Przed ostatnim z wyścigów był 2. w klasyfikacji łącznej, z identycznym dorobkiem punktym co prowadzący Holender Jan Willem Van Schip. Po zaciętej walce w finale Sajnok musiał jednak uznać wyższośc rywala, jednak zdobyty srebrny medal także jest znakomitym rezultatem.

Blisko sięgnięcia po medal był dziś także Mateusz Rudyk, który razem z Damianem Zielińskim rywalizował w sprincie indywidualnym. Podczas gdy Damian zakończył udział w tej konkurencji na 1/8 finału, zajmując ostatecznie 15. miejsce, Mateusz walczył dalej, docierając do półfinału. Tam niestety uległ dwukrotnie zawodnikowi Beat Cycling Club i pozostała mu walka o brąz. Niestety także w tym przypadku lepszy okazał się rywal, z którym Rudyk dwukrotnie przegrał. Ostatecznie zajął 4. miejsce, jednak mimo to to właśnie Mateusz Rudyk wygrał klasyfikację generalną toroweog Pucharu Świata 2017/2018 w sprincie indywidualnym.

W popołudniowej sesji ostatniego dnia w szranki stanęły także dwie nasze drużyny - męska (w składzie Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Bartosz Rudyk, Dawid Czubak) w wyścigu na dochodzenie oraz kobieca (w składzie Urszula Łoś i Marlena Karwacka) w sprincie. Oba zespoły po wcześniejszych kwalifikacjach walczyły o awans do finałów swoich konkurencji, jednak nie zdołały pokonać rywali. W wyścigu na dochodzenie panowie zakończyli ostatecznie rywalizację na 7. miejscu, a panie sklasyfikowane zostały na 5. pozycji.

Wspomniana Urszula Łoś brała dziś również udział w keirinie, jednak nie udało jej się uzyskać wystarczająco dobrego rezultatu, by awansować do finałowej rozgrywki i skończyła na 15. miejscu. 14. pozycję zajęły z kolei Nikol Płosaj i Łucja Pietrzak w kobiecym madisonie.

8. miejsce  z kolei zajął Adrian Tekliński w swojej mistrzowskiej konkurencji, scrtchu. Był to ostatni wyścig w wieczornej sesji.