15 Września 2020

KOLARSTWO GÓRSKIE: PODSUMOWANIE WYŚCIGU "GÓRALE NA START"WAŁBRZYCH UCI 1

Wyścig z kalendarza międzynarodowego kategorii UCI1 „Górale na Start” zgromadził wielu zawodników światowej klasy. Silnie obsadzone zawody w Wałbrzychu wygrała reprezentantka Wielkiej Brytanii Evie Richards, która na mecie wyprzedziła Maję Włoszczowską i kolejną z Brytyjek Islę Short (Short Factory Racing). Łącznie w kategorii elita kobiet oraz wśród kolarek poniżej 23. roku życia sklasyfikowano 18 zawodniczek spośród 21 startujących.

Na starcie wyścigu mężczyzn rywalizowało łącznie 53 kolarzy w elicie i kategorii U23. Zawody ukończyło 47 zawodników, wśród których najszybciej trasę pokonał Brazylijczyk Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing). Drugi był jego kolega z drużyny Francuz Maxime Marotte, a trzeci Australijczyk Daniel McConnell (Primaflor Mondraker X-sauce). Najlepszy z Polaków Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) ukończył imprezę na 5. miejscu. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace).

W kategorii kobiet w Pucharze Polski MTB XCO, a zarazem w cyklu ORLEN MTB GRAND PRIX zwyciężyła Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), która pokonała Aleksandrę Podgórską (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) i Katarzynę Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team). Czwarte miejsce zajęła Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator).

W elicie mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Łukasik, przed Filipem Heltą, Bartłomiejem Wawakiem i Piotrem Kryńskim.

Sponsorem tytularnym cyklu ORLEN MTB GRAND PRIX była firma PKN Orlen, koszulki dla zwycięzców natomiast zostały ufundowane przez firmę Quest, a pula nagród w klasyfikacji generalnej Orlen MTB Grand Prix Poland wyniosła 20 tys. zł.