23 Kwietnia 2021

Pilny Komunikat w sprawie cyklu SIXT Puchar Mazowsza MTB (Puchar Mazowsza)

Pruszków, dnia 23 kwietnia 2021 roku

 

Komunikat w sprawie cyklu SIXT Puchar Mazowsza MTB (Puchar Mazowsza)

W dniu 21 kwietnia 2021 roku na stronie internetowej Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego (http://www.mwzkol.pl/index.php?page=kalendarz) pojawił się komunikat o kalendarzu imprez, w którym wskazano, że w skład imprez kalendarza Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego wchodzi szereg imprez łącznie zwanych cyklem SIXT Puchar Mazowsza MTB (Puchar Mazowsza.

Niemniej Polski Związek Kolarski uprzejmie informuje, że ani nie organizuje, ani tym bardziej nie obejmuje swoim patronatem cyklu SIXT Puchar Mazowsza MTB (Puchar Mazowsza). Cykl ten nie został zgłoszony również do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego.

Ponadto w treści komunikatu pojawił się odnośnik do strony http://pucharmazowsza.pl/. Znajduje się tam plik pod nazwą „Regulamin Pucharu Mazowsza”. Zgodnie z jego treścią „Wyścig jest umieszczony w kalendarzu imprez Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego.” Niemniej Polski Związek Kolarski przypomina, że Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski od blisko 2 lat nie posiada Zarządu. Nie ma zatem organu, który mógłby reprezentować ten związek oraz nim zarządzać. W konsekwencji w ocenie Polskiego Związku Kolarskiego brak jest organu, który mógłby prowadzić kalendarz imprez Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego. Z uwagi na powyższe cykl ten jest uznawany za prywatną imprezę organizatorów.

Ponadto informujemy, że na imprezach wpisywanych do kalendarzy (PZKol i RZKol) obowiązują opłaty startowe zgodne z Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego na rok 2021.

 

 

A

B

ELITA

20,00 zł

40 zł

PONIŻEJ 23 LAT

18,00 zł

30,00 zł

JUNIORZY, JUNIORKINIOR

15,00 zł

20,00 zł

JUNIORZY MŁODSI

JUNIORKI MŁODSZE

10,00 zł

20,00 zł

MŁODZIK, MŁODZICZKA, ŻAK, ŻEKINI

Bez opłat

10,00 zł


A – dotyczy zawodników zgłoszonych w terminie
B – dotyczy zawodników zgłoszonych po terminie