21 Listopada 2022

KOMUNIKAT KOMISJI ESPORT ODNOŚNIE WYŚCIGU KWALIFIKACYJNEGO DO MISTRZOSTW ŚWIATA 2023

KOMUNIKAT KOMISJI ESPORT ODNOŚNIE WYŚCIGU KWALIFIKACYJNEGO DO MISTRZOSTW ŚWIATA 2023

Komunikat Komisji Esport.

Wyścig eliminacyjny, który odbędzie się 4 grudnia będzie "zamknięty". Uczestniczyć w nim będą mogły tylko te osoby które zaakceptują oświadczenie.
Ma to na celu wyselekcjonowanie faktycznie zainteresowanych oraz gotowych na spełnienie warunków stawianych przez UCI przed zawodnikami podczas wyścigu mistrzowskiego


Oświadczenie zawodnika:

Zawodnik zgłaszający swój udział w wyścigu kwalifikacyjnym organizowanym przez PZKOL oraz ZTPL.CC oświadcza, iż w przypadku kwalifikacji do kadry reprezentacji Polski, wypełni wszystkie formalności związane z dopuszczeniem do wyścigu w dniu 18 lutego 2023 tj.

1. Posiadanie ważnej licencji PZKOL w dniu wyścigu MŚ
2. Wypełnienie protokołów przed startowych tj.: nagranie ważenia i mierzenia w terminie podanym przez UCI
3. Konieczność przeprowadzenia transmisji LIVE podczas wyścigu (nagrywanie dodatkowym urządzeniem swojej sylwetki podczas trwania wydarzenia)
4. Poddanie się kontroli antydopingowej (jeśli zawodnik zostanie wytypowany)
5. Przeprowadzenia ewentualnych testów potwierdzających autentyczność uzyskiwanych mocy tzw ZADA verification test (na żądanie UCI lub Zwift)
6. W przypadku zdobycia kwalifikacji, zawodnik w obliczu zaistniałych sytuacji losowych, zobowiązuje się do jak najszybszego poinformowania PZKOL o braku możliwości uczestnictwa w wyścigu w dniu 18 lutego 2023.


Zasady rywalizacji w wyścigu kwalifikacyjnym do reprezentowania kadry Polski w dniu 4 grudnia 2022.

1. Pomiar tętna obowiązkowy
2. Posiadanie min 5 poziomu na Zwift (wymóg UCI)
3. Otwarty profil na strava
4. Trenażer Direct Drive (nie dotyczy trenażerów nie interaktywnych np. Elite Turno) lub rower treningowy (Tacx Neo Smart, Wahoo Bike, Wattbike Atom, StagesBike) z dokładnością pomiaru +/- 2%.  
5. Dodatkowy, zewnętrzny pomiar mocy z odchyleniem dokładności wskazań mocy +/- 2% wg producenta (pomiar całości mocy, nie jednej nogi).  
6. Zaleca się posiadanie drugiego pomiaru mocy mierzącego dane z dwóch nóg
7. Przesłanie na adres zadapl@ztpl.cc w dniu 3 grudnia 2022 zdjęcia lub filmu aktualnej wagi. Pomiar powinien być dokonany w stroju kolarskim (bez butów). Na zdjęciu musi być widać wagę oraz zawodnika podczas pomiaru.
8. Pozostali zawodnicy z TOP3 zostaną zgłoszeni na listę rezerwową, w przypadku braku możliwości startu zawodnika, który uzyskał bezpośrednią kwalifikację, PZKOL oddeleguje na wyścig Mistrzostw Świata rozgrywany w dniu 18 lutego 2023 zawodników, którzy zajęli odpowiednio drugie lub trzecie miejsce. W przypadku braku możliwości startu kolejnych zawodników, PZKOL nominuje uznaniowo zawodnika do startu w wyścigu Nie zastosowanie się do powyższych zasad będzie jednoznaczne z nieklasyfikowaniem zawodnika

Oświadczenie zawodnika/zawodniczki

Aneks nr.1 z dnia 04.12.2022 do Regulamin Otwartego Pucharu Polski Esport na platformie Zwift – edycja 2022/2023