02 Października 2017

Anna Sadowska i Mariusz Kozak triumfowali w Kwidzynie

Anna Sadowska i Mariusz Kozak triumfowali w Kwidzynie

Zwycięstwami Anny Sadowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Mariusza Kozaka (JBG-2 MTB Team) zakończyła się ostatnia edycja Pucharu Polski w maratonie MTB, którą był sobotni Vienna Life Maraton Lang Team w Kwidzynie.

Wyniki

Kwidzyński maraton był ostatnim zalicznym do tegorocznego Puchru Polski XCM. Wyścigi rozegrane zostały przy ciepłej, jesiennej pogodzie, więc chęci do walki o ostatnie zwycięstwanie brakowało. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Sadowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), pokonując Ritę Malinkiewicz (MTB CST Team) i Annę Urban (TRW MTB Racing). Tej ostatniej jednak 3. miejsce w zupełności wystarczyło do przypieczętowania sukcesu w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Pokonała ona w niej nieobecną na ostatnim wyścigu Karolinę Sowę (72d Windsport Powered by Oshee) i zwycięską Sadowską.

Wśród mężczyzn w Kwidzynie najlepszy był za to Mariusz Kozak (JBG-2 MTB Team), wygrywając z resztą cały wyścig na dystansie Grand Fondo, rozegrany na dystansie 87km. W rywalizacji wyprzedził on Mariusza Gila (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Dariusza Batka (MTB CST Team). Z kolei w końcowej klasyfikacji pucharowej najlepszy był nieobecny na Vienna Life Maraton Adrian Brzózka (JBG-2), który poknał ogólnym zestwieniu kolegę z drużyny Wojciecha Halejaka oraz Dariusza Batka. Drużyna JBG-2 triumfowała zaś w klasyfikacji drużynowej PP.