03 Października 2017

Rusza sezon przełajowy w Polsce

Rusza sezon przełajowy w Polsce

W najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja ORLEN Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym - V Grand Prix Ziemi Lubelskiej. Będą to jednocześnie otwarte mistrzostwa województwa lubelskiego.

- Puchar Polski w kolarstwie przełajowym zyskał w tym sezonie sponsora tytularnego, firmę Orlen. Dzięki temu jesteśmy w stanie wesprzeć organizatorów wyścigów rangi Pucharu Polski. Mam nadzieję, że przyczyni się to do podniesienia poziomu nie tylko sportowego, ale i organizacyjnego. Przełaje to dyscyplina, która zasługuje na wsparcie i krok po kroku, będziemy chcieli przywrócić jej należne miejsce - powiedział Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek.

Zadowolenia z takiej decyzji nie ukrywa przewodniczący komisji przełajowej przy PZKol Dariusz Skorupa. - Środowisko kolarskie jest wdzięczne, że praca organizatorów została doceniona. Otrzymane wsparcie finansowa ma zostać spożytkowane na obsługę sędziowską, medyczną i komputerową. PZKol pokrył również koszt obsługi fotograficznej każdego wyścigu rangi Pucharu Polski.

Od tego sezonu zostanie również wprowadzony arkusz oceny każdego z wyścigów przełajowych. Jego celem będzie podniesienie poziomu organizacyjnego, a ocena wpłynie na przyznaną rangę wyścigu w roku kolejnym.

Aktualny kalendarz przełajowy na sezon 2017/2018 dostępny jest na stronie: www.pzkol.pl/kalendarz/przelaj