08 Października 2017

Torowe MP: W niedzielę wyłoniono ostatnich medalistów

W niedzielę na welodromie w Pruszkowie rozegrane zostały ostatnie wyścigi o mistrzostwo Polski w kolarstwie torowym.  Zobaczmy, do kogo trafiły biało-czerwone koszulk i medale.

Wyniki

W ostatnim  dniu torowych mistrzostw Polski rywalizowali przedtswiciele elity kobiet i mężczyzn w madisonie, omnium oraz wyścigu na 1km i 500m.

W wyścigu mężczyzn na 1000m mistrzem Polski został Krzysztof Maksel z ALKS Stal Iglotex Ocetix Grudziądz, pokonując o 2 sekundy Adriana Kaisera z GKS Cartusia i o 4 swojego klubowego kolegę Kajetana Albanowskiego. Z kolei w wyścigu kobiet na 500m triumfowała Monika Garczewska z UKS Mróz Jedynka Kórnik, obok której na podium stanęły dwie zawodniczki z Grudziądza - Karolina Pizoń i Nikola Różyńska.

W kobiecym madisonie po złoto sięgnął duet z Kórnika - Monika Garczewska z Nikol Płosaj, które okazały się lepsze od mieszanej pary Łucji Pietrzak (MAT Atom Deweloper) i Justyny Kaczkowskiej (UKK Imielin Team), a brąz wywalczyły Karolina Pizoń i Ewa Fajkowska z ALKS Grudziądz.

Wsród mężczyzn złoto trafiło zaś do Daniela Staniszewskiego (KS Pogoń Mostostal Puławy), jadącego w parze z Wojciechem Pszczolarskim (SKC Tufo Prostejov). Srebro zdobyli Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team) z Alanem Banaszkiem (CCC Sprandi Polkowice), a z brązem do domu wrócili Adrian Tekliński (SKC Tufo Prostejov) i Bartosz Rudyk (ALKS Grudziądz).

Najwięcej emocji przyniosła rzecz jasna rywalizacja w omnium, czyli wieloboju kolarskim, na który składały się wyścigi scratch, tempo, eliminacyjny i punktowy. Po równej jeździe wśród kobiet triumfowała Katarzna Pawłowska (Boels Dolmans), pokonując Martę Jaskulską (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Nikol Płosaj.

Rywalizacja męskiej elity zakończyła się z kolei sukcesem Szymona Sajnoka (Attaque Team Gusto), który pokonał w zmaganiach Daniela Staniszewskiego i Szymona Krawczyka.