08 Listopada 2017

Przełajowe ME: Piotr Kryński 10. wśród juniorów

W miniony weekend w czeskim Taborze rozgrywane były mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. Najlepszy start pośród polskich kadrowiczów znotował Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), zajmując 10. miejsce w wyścigu juniorów.

Wyniki

Niestety, rywalizacja w Czechach nie ułożyła się po mysli naszych reprezentantów, choć nikomu nie można odmówić ambitnej walki o jak najlepszy wynik.

W elicie kobiet i mężczyzn reprezentowali nas Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), którzy zajęli w swoich wyścigach odpowiednio 24. i 25. miejsce.

Z kolei wśród orliczek 30. była Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska), 32. Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK Luks Sławno Kellys), a 33. Brygida Piersiak (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Nasi orlicy - Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczecin), Marcin Budziński (Hurom LKK Luks Sławno Kellys), Tomasz Budziński (Hurom LKK Luks Sławno Kellys), Stanisław Nowak (Superior Zator) i Dawid Jona (GK Gliwice) - sklasyfikowani byli odpowiednio na 32., 34., 36., 39. i 41. miejscu.

Najlepiej z trasą w Czechach poadził sobie z kolei junior Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który zajął 10. pozycję w swoim wyścigu. Jego koledzy - Łukasz Helizanowicz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team), Maciej Stępień (Victoria Jarosin-Helman Sport) i Maciej Borkowski (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny) - zajęli 39., 49. i 54. lokatę, a Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia w Kartuzach) nie ukończył rywalizacji.