29 Grudnia 2017

Sadłecka i Konwa najlepsi na przełaju w Lesznie

Sadłecka i Konwa najlepsi na przełaju w Lesznie

Podczas rozgrywanego w piątek wyścigu przełajowego Konwa Bike Race na najwyższych stopniach podium stawali m.in. Magdalena Sadłecka i właśnie Marek Konwa.

Wyniki 

W piątkowy wieczór odbył się przedostatni już w tym roku kalendarzowym wyścig  - nocny wyścig przełajowy Konwa Bike Race o Puchar Prezydenta Miasta Leszno, stanowiący jednocześnie pierwszy z dwóch etapów Wyścigu "Cześć i Chwała Zwycięzcom" rozgrywanego z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

Chętnych do rywalizacji w Lesznie nie brakowało. Pośród żakiń i żaków triumfowali Milena Banaszkiewicz i Gabriel Rogaczewski z LKS Trasa Zielona Góra, a najlepszymi młodziczką i młodzikiem zostali Milena Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin) i Kacper Hoppa (GKS Cartusia). 

Sukcesem Weroniki Paziewicz (LKS POM-Spartherm) i Maksylimiama Grzenkowicza (GKS Cartusia) zakończyły się rywalizacje w kategoriach juniorek i juniorów młodszych.

Niespodzianki nie było w wyścigu juniorów. Tu właściwie niepodzielnie od samego początku sezonu rządzi Piotr Kryński. Zawodnikowi Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team tym razem po piętach deptał Szymon Potasznik (UKS Koźmianinka), ale na mecie stracił on 10 sekund do Piotra. Miejsca na podium dopełnił spóźniony o blisko 2 i pół minuty Piotr Mierzyński (KKS Gostyń).

Pań na starcie wyścigu open (elita+orliczki+juniorki) było tym razem zaledwie kilka. Najlepszą z nich okazała się Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), o 25 sekund wyprzedzając orliczkę Adriannę Stępniewską (KK Skan Bike Team Opoczno), a trzecia była Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki). Spośród juniorek najszybsza była Nicole Ostrojska (LKS POM-Spartherm).

Zaskoczenia nie było dziś także w wynikach wyścigu open męskiej elity i orlików. Tu prym wiódł Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), patronujący wyścigowi w Lesznie. Jego przewaga na mecie nad drugim Bartoszem Miklerem (MLUKS Victoria Jarocin) wniosła jednak zaledwie kilka sekund, co zwiastuje zaciętą walkę o tytuł przełajowego mistrza kraju, która stoczona zostanie już za dwa tygodnie. Niespełna pół minuty do Konwy stracił dziś Adam Żuber, który także sięgał już w tym sezonie po zwycięstwa. Najlepszym orlikiem był dziś Wojciech Ceniuch (Piast Szczecin).

W rywalizacji mastersów pierwsi metę osiagali dziś m.in. Wojciech Bartolewski (KS Scout Częstochowa), Andrzej Misina (GK Gliwice), Szczepan Paszek (Bikestacja.pl/KCNC) czy Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).