03 Lutego 2018

Podsumowanie 1. dnia przełajowych mistrzostw świata

Podsumowanie 1. dnia przełajowych mistrzostw świata

Za kolarzami pierwszy dzień rywalizacji o medale przełajowych mistrzostw świata. Nasi reprezentanci, którym nie można odmówić ambicji i walki, zajęli dalsze pozycje. 

Wyniki przełajowych MŚ 2018

W ramach pierwszego dnia przełajwych mistrzostw świata, jakie w ten weekend rozgrywane są w holenderskim Valkenburgu, w szranki stanęli juniorzy, orliczki i elita kobiet. Swoich reprezentantów mieliśmy  w każdej z tych konkurencji.

Jako pierwsi na trasę ruszyli juniorzy, którzy cztery razy pokonywali wymagającą, liczącą 2900 metrów rundę. Tu najlepszy okazał się Brytyjczyk Ben Tullet, pokonując o 22 sekundy Czecha Tomasa Kopecky'ego i o pół minuty Holendra Ryana Kampa. Najlepszym z Polaków okazał się mistrz kraju Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) - trata ponad 6 minut pozwoliła mu zająć 54. miejse. 64. był Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra), a Piotr Gruszczyński (LKS POM Sparthem Strzelce Krajeńskie) stracił jedno okrążenie i sklasyfikowany został na 73. pozycji.

Jako drugi w sobotnim programie figurował wyścig kobiet U23, w którym biało-czerwonych barw broniła Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK Luks Sławno Accent). Polka zdołała uzyskać ostatecznie 38. rezultat. W walce na trzech błotnych okrążeniach najlepsza okazała się Brytyjka Evie Richards, o ponad pół minuty pokonując Holenderkę Ceylin Del Carmen Alvarado. Miejsca na podium dopełniła zaś Austriaczka Nadja Heigl. 

W ostatnim z sobotnich wyścigów walczyła kobieca elita, a pośród uczestniczek mistrzyni Polski Marta Turoboś z Hurom LKK Luks Sławno Accent. Niestety, na moco już rozjeżdzonej trasie paniom było wyjątkowo ciężko, a Turoboś zdecydowanie nie umiała odnaleźć się w takich warunkach. Walczyła zawzięcie, jednak po drugiej rundzie , ze względu na stratę do liderki, została zdjęta z trasy i ostatecznie sklasyfikowano ją na 41. miejscu.

W niedzielę w wyścigu młodzieżowców walczyć będą Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia w Kartuzach) i Tomasz Budziński (Hurom LKK Luks Sławno Accent).