17 Października 2018

Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym w Białymstoku

Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym w Białymstoku

Już w najbliższą niedzielę, 21 października w Białymstoku, odbędzie się wyścig zaliczany do Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym. Podobnie jak rok temu. zawodnicy będą ścigać się w scenerii zabytkowego Parku Lubomirskich. Urokliwe alejki, wiekowe drzewa, zbiorniki wodne będą malowniczym tłem do rywalizacji najlepszych kolarzy naszego kraju. Autorem trzykilometrowej rundy jest niezwykle doświadczony trener Wiesław Grabek, prezes klubu UKS Wygoda Białystok.

 

Preludium do Pucharu Polski w Białymstoku będzie sobotni wyścig, który zostanie rozegrany w samym centrum uzdrowiskowego Supraśla, na plaży miejskiej i amfiteatrze. Wyścig będzie miał rangę „Klasa B” z Kalendarza Przełajowego PZKol sezonu 2018/2019. Jednocześnie zawodnicy będą walczyć o tytuły Mistrzów Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Przełajowym. 

Rok temu w Białymstoku triumfowali Magdalena Sadłecka – medalistka mistrzostwa świata MTB oraz Adam Żuber. Znakomicie zaprezentował się Białostoczanin Piotr Kryński, który wygrał w kategorii Junior i zajął trzecie miejsce w seniorskiej kategorii Elita. W tym roku Piotrek nie powtórzy wyniku, gdyż reprezentuje Polskę na odbywającej się w Buenos Aires Olimpiadzie Młodzieży. W pierwszym starcie zajął tam znakomite piąte miejsce. 

Jednak o czołowe pozycje będą walczyć także inni zawodnicy z Białegostoku. Wśród nich jest aktualny mistrz Polski w kategorii Junior Młodszy Szymon Pomian. Znakomicie w pierwszym w sezonie wyścigu zaliczanym do Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym, w Gminie Kluczewsko w Województwie Świętokrzyskim, zaprezentował się Michał Koszykowski, gdzie stanął na podium. 

Rywalizacja będzie toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym wśród weteranów w kategoriach Masters. Swoich sił będą mogli spróbować zwykli amatorzy, którzy w tym roku zostali podzieleni na kategorie wiekowe. 

Kolarstwo przełajowe jest bardzo widowiskową dyscypliną, więc to także atrakcyjna propozycja na „dotlenienie” się wśród pięknych okoliczności przyrody przez kibiców. Szczególnie, że mamy wyjątkowo ciepłą, złotą jesień i nie trzeba kupować biletów. 

Więcej informacji i regulaminy wyścigów na stronie: www.maratonykresowe.pl