07 Sierpnia 2019
SKŁAD KADRY NARODOWEJ NA SZOSOWE MISTRZOSTWA EUROPY
Polski Związek Kolarski przedstawia skład na Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym, które odbędą się w Alkmaar (Holandia) w dniach 07-11.08.2019r.
Elita Kobiet – trener Mariusz Mazur
- Brzeźna Monika – Mat Atom Deweloper
- Humelt Weronika - Mat Atom Deweloper
- Karasiewicz Karolina - TKK Pacific Nestle Fitness
- Perekitko Karolina - Equano-Wase Zon Cycling Team
- Pietrzak Łucja - Mat Atom Deweloper
- Przęzak Dorota - LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
- Sadłecka Magdalena - TKK Pacific Nestle Fitness
- Wilkos Katarzyna – Mat Atom Deweloper
Elita Mężczyzn – selekcjoner Piotr Wadecki
- Bernas Paweł - CCC Team
- Białobłocki Marcin -Nopinz Latchem Race Team ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)
- Brożyna Piotr - CCC Development Team
- Gradek Kamil - CCC Team
- Małecki Kamil - CCC Development Team
- Paluta Michał - CCC Development Team
- Sajnok Szymon - CCC Team
- Stępniak Grzegorz - Wibatech Merx 7R
- Stosz Patryk - CCC Development Team
- Ziółkowski Wojciech - NTS Spectrumbike - Elmar- Level Up ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)
Kobiety U23 – trener Mariusz Mazur
- Jaskulska Marta - BCM Nowatex Ziemia Darłowska
- Kumięga Karolina - TKK Pacific Nestle Fitness
- Lach Marta - CCC-Liv Team
- Nerlo Aurela - TKK Pacific Nestle Fitness (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
- Skalniak Agnieszka - CCC-Liv (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
- Rysz Kaja - Mat Atom Deweloper
Mężczyźni U23 - trener Tomasz Kiendyś
- Aniołkowski Stanisław - CCC Development Team
- Bogusławski Marceli - Wibatech Merx Wrocław
- Kostański Mateusz - KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
- Maciejuk Filip - Leopard Pro Cycling (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
- Murias Jakub - TC Chrobry Scott Głogów
- Papierski Damian - CCC Development Team (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
Juniorki - trener Marcin Adamów
- Dąbrowska Małgorzata - LKS Atom Boxmet Dzierżoniow
- Kowalska Julia - KTK Kalisz (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
- Krześlak Natalia - TKK Pacific Nestle Fitness Team (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
- Olejniczak Zuzanna- KKS Gostyń
- Wielowska Nikola - BCM Nowatex Ziemia Darłowska
- Włodarczyk Dominika - MLKS Wieluń
Juniorzy - trener Tomasz Owsian
- Byczkowski Jakub - UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
- Gałka Michał - UKS Copernicus Toruń CCC ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)
- Górak Dominik - Warszawski Klub Kolarski ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)
- Jaskot Michał - UKS Copernicus Toruń CCC
- Noceń Maciej - GKK Opty-Mazowsze
- Poniatowski Daniel - UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
- Soszka Jakub- GKK Opty-Mazowsze
- Trzęsowski Konrad - KTK Kalisz