11 Czerwca 2017

MWG: Paterski przypieczętowuje sukces

MWG: Paterski przypieczętowuje sukces

Maciej Paterski  z grupy CCC Sprandi Polkowice przypieczętował swój sukces w 55. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego, triumfując na ostatnim etapie. W klasyfikacji PRO LIGI na prowadzeniu utrzymał się Marek Rutkiewicz z Wibatech 7R Fuji, ale Paterski ma już niewielką stratę. 

Ostatniego dnia zmagań w Małopolskim Wyścigu Górskim na kolarzy czekał 118-kilometrowy etap wiodący spod Chochołowskich Term do Nowego Targu.  Decydujące momenty etapu miały miejsce, gdy kolarze po raz trzeci i ostatni pokonywali stromizny Pitoniówki. Zaatakował Marek Rutkiewicz, do którego dojechali lider wyścigu Maciej Paterski i Łukasz Owsian (obaj CCC Sprandi Polkowice), Anatoliy Budyak (ISD Jorbi), Jonas Gregaard Wilsly (Riwal Platform) oraz Adam Stachowiak (Voster Uniwheels).

Ucieczka na metę dojechała niemalże na styl, atakujący z grupy pościgowej zawodnicy częściowo zdołali ją dojść na ostatnich metrach, jednak jako pierwszy metę przekroczył Maciej Paterski z CCC, który etapowym zwycięstwem przypieczętował jednocześnie triumf w końcowej klasyfikacji generalnej 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. „Patera” na kresce wyprzedził Pawła Bernasa z Domina oraz Jonasa Gregaarda Wilsly’ego z Riwala. Dokładnie taka sama była pierwsza trójka końcowej klasyfikacji generalnej.

Najlepszym sprinterem wyścigu został Mateusz Komar z Vosteru, a jego teamowy kolega Adam Stachowiak wygrał klasyfikację górską. Zwycięzcą klasyfikacji młodzieżowej został trzeci kolarz MWG, Jonas Gregaard Wilsly.

W PRO LIDZE Paterski ma już tylko 16 punktów straty do Rutkiewicza, a ekipa CCC Sprandi Polkowice wyszła na prowadzenie w klasyfikacji drużynowej. Wśród młodziezowców na czele nadal Alan Banszek wraz z CCC Sprandi Polkowice, gdyż póki co, żaden inny zawodnik do lat 23 niż "pomarańczowi", nie zdołał punktować w pierwszych 6 z zaplanowanych 18 wyścigów PRO LIGI. 

Klasyfikacja PRO LIGI po 6 z 18 wyścigów